Leniwce

Powrót do amigurumi – leniwce! :) Wzór, tak jak w przypadku dinozaurów, kupiłam na Etsy od MevvSan. Tak jak poprzednie wzory, był doskonale rozpisany, ale o tym będzie niżej :) To mój rekord jeżeli chodzi o czas potrzebny na skończenie robótki – aż wstyd przyznać, ale zaczęłam je dziergać w…. lipcu. Bardzo szybko udzieliła mi się jednak leniwcza natura i po wykonaniu korpusu matki oraz trzech nóg odstawiłam projekt na prawie pół roku. Ale w końcu są! :)

16a Leniwce

Twarz to strasznie dużo dłubania i te fragmenty nie do końca zrozumiałam, co z resztą widać porównując moje dziełko ze zdjęciami na stronie autorki wzoru ;)

16c Leniwce

16d Leniwce

Większość robótki to półsłupki, tylko twarz wymagała zastosowania półsłupków nawijanych, czyli też żadnej czarnej magii ;) Przyszywanie elementów do siebie to w zasadzie drugie tyle pracy, co samo szydełkowanie ich. No i te kończyny… Główną przyczyną tak wielkiej przerwy w robieniu leniwców było to, że wynudziłam się niemiłosiernie robiąc kończyny dla mamy leniwca. Nie wiedziałam, które to już okrążenie, gubiłam się w liczbie oczek i nie mogłam się skupić na kolejnym identycznym rzędzie. Ale było warto :) Nie pytajcie o użytą wełnę – banderole odeszły w niepamięć na początku robótki, a ja nie pamiętam, co to było ;) Raczej nic specjalnego – po prostu poszłam do pasmanterii i wybrałam pasujące kolory, byle po kosztach :P Oczka zamawiałam w internecie, maluch dostał z brązową tęczówką, żeby jeszcze podkreślić jego małoletność ;) Wzór jest rozpisany dobrze, ale, jak już pisałam, nie do końca zrozumiałam się z opisem części twarzowej. Pazury też najpierw zrobiłam (każdy jeden osobno), a potem zorientowałam się, że wzór poleca zrobić je w „kępkach”, żeby potem przyszyć trzy pazury na jedną łapkę za jednym razem (a ja dłubałam pojedynczo….). Ale tak to jest, jak wzór w obcym języku, a ja zamiast uważnie czytać to tylko rzucę okiem i wydaje mi się, że wiem lepiej :P Na koniec jeszcze jedno zdjęcie małego na zachętę i zapraszam wszystkich do robienia szydełkowych maskotek :)

16b Leniwce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *